KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Pastell 13914074
nr 1391 4074
Woldemar Tank
(1903-1997), Sverige
Pastell, Pojke, Signerad. Motivet: 41x32, yttermått inklusive ram: 60x50 cm
Woldemar Tank, svensk målare född 1903, död 1997.
Utrop:
800 kr
Såld:
400 kr
måndag 19 april 2021
kl 19:02:55
300 kr
350 kr